Kategórie

Články

Ako zimovať palmy? Tipy, ako ich chrániť počas chladnejších a mrazivých mesiacov a na čo určite nezabudnúť

Zimovanie rastlín je kľúčovým krokom pre zachovanie ich zdravia a prežitie počas chladných mesiacov, najmä v oblastiach s mrazivým zimným počasím. Preto treba myslieť na svoje mrazuvzdorné palmy zasadené nie len vo voľnej pôde, ale aj v kvetináčoch. V chladnejších oblastiach, kde sú zimy a mrazy pomerne vysoké, treba použiť aj výhrevné káble/netkanú textíliu, prípadne polykarbonátové skleníky.

Ktoré listnaté rastlinky patria ku Vianociam? Tipy na správnu starostlivosť o vianočné kvety

 Vianočné sviatky sa nemusia niesť iba v znamení normandských jedličiek a iných ihličnatých drevín, ktoré sa využívajú ako vianočný stromček, ale aj rôznymi vianočnými kvetmi, ktoré skrášlia vaše domovy svojou farebnosťou a výnimočnosťou. V našom článku sa dočítate o rôznych vianočných rastlinkách, ktoré kvitnú práve počas Vianoc, prinášajú zaujímavú symboliku a spríjemňujú domácnosť svojou farebnosťou, príjemnou arómou a jedinečnosťou.

Ako chrániť ovocné stromy pred zimným mrazom a škodcami? Návody ako chrániť korene a konáre stromov pred mrazom, a tipy na ochranu pred škodcami, ktorí môžu byť aktívni v zime

Ochrana ovocných stromov pred zimným mrazom a škodcami je dôležitá pre zachovanie zdravia stromov a zabezpečenia dobrej úrody v ďalšom roku. Tu sú niektoré návody a tipy na ochranu ovocných stromov v zime:

Tipy na vianočné dekorácie z prírodných materiálov

Keď začne vianočná sezóna, mnohí z nás sa tešia na vytváranie sviatočnej atmosféry vo svojich domovoch. Využitie prírodných materiálov je nielen ekologické, ale tiež pridáva jedinečný šarm každej dekorácii. V našom záhradnom centre nájdete široký výber prírodných dekorácií, ktoré môžete použiť na vytvorenie vlastných vianočných ozdôb.

Heuchery – krásne trvalky, ktoré vynikajú výraznými listami

Elegantná heuchera je vynikajúca rastlina pre trvalkové záhony, skalky a miesta v záhrade, kde máte málo svetla. Vhodná je aj na pestovanie v nádobách a dokonca s nimi viete vytvoriť aj kobercové podrasty kríkov a stromov. Využitie je teda bohaté.

Práce v ovocnej záhrade počas jesene.

Príchod jesene do ovocnej záhrady je fascinujúcim obdobím, ktoré so sebou prináša množstvo úloh, ale aj príležitostí. Jesenná starostlivosť o ovocný sad je dôležitá pre zachovanie zdravia a úrody vašich ovocných stromov. Čo všetko je potrebné stihnúť pred príchodom prvých mrazivých dní?

Starostlivosť o mladé ovocné stromčeky v prvom roku od výsadby.

 Tak ako pri všetkých rastlinkách je dôležité venovať čas a pozornosť aj ovocným stromom, aby nám prinášali zdravú a bohatú úrodu. Pozornosť treba upierať na nové a mladé ovocné stromčeky, aby sa správne zakorenili a podporil sa ich rast. V našom článku sa dočítate pár tipov, na ktore netreba zabúdať pred prichádzajúcou zimou.

Ako správne uskladniť ovocie zo záhrady, aby vydržalo čo najdlhšie?

Správne uskladnenie ovocia je dôležité, aby ste si ho mohli dlhodobo užívať a minimalizovať stratu kvality. Tu je niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu správne uskladniť plody zo záhrady.

Jesenné farby v podaní Javora Freemanovho "AUTUMN BLAZE"

Október nám síce prináša kratšie a chladnejšie dni, ale zato ohnivejšie a teplejšie odtiene v našich záhradách. Úžasné scenérie listnatých stromov a kríkov jednoznačne neprestávajú pútať pozornosť ani s blížiacim sa koncom roka.

Napísali o nás