Kategórie

Články

Tajomstvá pestovania albízie: ako sa starať o albíziu čokoládovú a albíziu ružovú

Albízia je nádherným doplnkom každej záhrady. Má jemné, chumáčovité kvety a elegantné lístie, ktoré prinesie do každej záhrady závan exotiky. Existujú rôzne druhy albízie, pričom medzi najobľúbenejšie patria albízia čokoládová (Albizia SUMMER CHOCOLATE) a albízia ružová (Albizia julibrissin). V tomto článku sa pozrieme na tajomstvá pestovania týchto dvoch odrôd, rozdiely medzi nimi vrátane tipov na výsadbu, polievanie, hnojenie, prerezávanie a ochranu pred škodcami a chorobami.

Ibištek v záhrade: ako ho pestovať a využiť na maximum

Ibištek je jednou z najkrajších a najpopulárnejších okrasných rastlín, ktorá dokáže premeniť akúkoľvek záhradu na rozkvitnutú oázu. S jeho veľkolepými kvetmi, ktoré hrajú všetkými farbami dúhy, ponúka ibištek nielen vizuálny pôžitok, ale aj rad praktických využití. V tomto článku sa ponoríme do tajomstiev pestovania ibišteka a odhalíme, ako môžete túto nádhernú rastlinu využiť na maximum.

Čo robiť, aby sa vášmu olivovníku darilo?

  Olivovník (Olea europaea) je krásny a úžitkový strom, ktorý môže byť skvelým doplnkom každej záhrady. Je známy svojimi plodmi – olivami, z ktorých sa vyrába olivový olej, ale aj svojím zaujímavým estetickým vzhľadom. Aby sa vášmu olivovníku darilo, je dôležité venovať pozornosť kľúčovým aspektom jeho pestovania a starostlivosti. V tomto článku sa pozrieme na všetko, čo môže ovplyvniť rast a prosperovanie olivovníka, vrátane hnojenia, polievania, mulčovania a ďalšieho.

Ako dosiahnuť bohaté kvitnutie vajgely kvetnatej

Vajgela (Weigela florida) je obľúbený okrasný ker známy pre svoje bohaté a farebné kvety, ktoré kvitnú od neskorej jari do začiatku leta. Aby ste dosiahli bohaté kvitnutie a udržali vajgelu v najlepšej kondícii, je dôležité venovať pozornosť niekoľkým kľúčovým aspektom starostlivosti. V tomto článku sa pozrieme na všetko, čo potrebujete vedieť, aby vaša vajgela kvitla hojne a krásne.

Kvetinová krása: prečo si vybrať do záhrady albíziu?

Albízia, známa aj ako perzský hodvábny strom, je fascinujúcim doplnkom každej záhrady. S jej nádhernými kvetmi, atraktívnym lístím a nenáročnou starostlivosťou je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásy a praktickosti. Albízia je obľúbená pre svoju schopnosť vytvoriť nádherný kvetinový baldachýn, ktorý nielenže poskytuje tieň, ale aj priťahuje množstvo opeľovačov. V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo by ste mali zvážiť pestovanie albízie vo vašej záhrade, a aké výhody vám môže priniesť.

Ako pestovať vistériu na pergole? Kompletný návod

Vistéria je jednou z najkrajších popínavých rastlín, ktorá môže premeniť vašu pergolu na nádherný kvetinový oblúk. Jej voňavé kvety a bohaté lístie dodajú vašej záhrade eleganciu a šarm. Tento návod vám poskytne kompletné informácie o tom, ako pestovať vistériu na pergole vrátane výberu správneho miesta, výsadby, starostlivosti a údržby.

Araukária andská: všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Araukária andská, tiež známa ako araukária čílska alebo čílska borovica, je fascinujúcim stromom s jedinečným vzhľadom a zaujímavou históriou. Tento strom je často označovaný za žijúcu fosíliu vďaka svojmu starobylému pôvodu. S jeho výraznými, ostrými ihlicami a korunou v tvare pyramídy sa araukária andská stáva neprehliadnuteľným doplnkom každej záhrady. Všetko, čo potrebujete vedieť o pestovaním tohto impozantného stromu, sa dočítate v tomto článku.

TOP 5 druhov moruší: charakteristika a pestovanie

Moruše sú obľúbené pre svoje sladké a výživné plody, ktoré sú skvelým doplnkom do záhrad a chutnou ingredienciou do kuchýň. Existuje mnoho druhov moruší, ktoré sa líšia svojou veľkosťou, chuťou a pestovateľskými nárokmi. V tomto článku sa pozrieme na päť najlepších a najobľúbenejších druhov moruší vrátane ich charakteristík a špecifík pestovania.

Prečo moja vistéria nekvitne? Najčastejšie príčiny a riešenia

Vistéria je popínavý krík s nádhernými voňavými kvetmi, ktoré môžu byť fialové, modré, ružové alebo biele. Táto rastlina je obľúbená pre svoje dlhé, visuté kvetné strapce, ktoré môžu mať až 30 cm na dĺžku. Vistéria môže rásť veľmi bujne a dosiahnuť výšku aj viac ako 10 metrov, keď má vhodné podmienky na rast. Napriek svojej kráse a popularite však môže byť niekedy náročné dosiahnuť, aby kvitla. V tomto článku sa pozrieme na najčastejšie príčiny, prečo vistéria nekvitne, a poskytneme riešenia, ako tento problém vyriešiť.

Napísali o nás