Kategórie
Špeciálna ponuka
Zľava 14%
Karagana sibírska (Caragana arborescens) ´PENDULA´ 150-180 cm, kont. C7.5L

Články

Ako správne pestovať figovník - Ficus Carica?

Figovník obyčajný(Ficus carica) je menší listnatý strom, alebo krík, ktorý pochádza z oblasti západnej Ázie a juhovýchodnej Európy, pričom patrí medzi najstaršie pestované ovocné stromy. V mnohých častiach sveta sú figy obľúbenou súčasťou národných kuchýň.

Rakytník a jeho zdravotné účinky. Viete, ako prospieva na naše zdravie?

 Rakytník má dlhú históriu používania v tradičnej medicíne na liečbu rôznych ochorení, vrátane kožných a tráviacich problémov. Jeho oranžové plody sú bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty a používajú sa na výrobu džúsov, sirupov, džemov a iných potravinových a kozmetických výrobkov.

Beztŕňové a nepichľavé černice - chutné a zdravé plody!

Černica, nazývaná tiež černica ostružinová, alebo ožina, je popínavý krík s čiernymi plodmi, ktoré dozrievajú postupne v letnom až jesennom období. Rozvetvené konáre dorastajú do dĺžky 2-4 m a kríky v prírode sú väčšinou posiate tŕňmi.

Hurmikaki (Ebenovník rajčiakonosný) - pestovanie a obľúbené odrody

Hurmikaki je exotický, teplomilný strom pochádzajúci z Číny a z východnej Ázie, a keďže je relatívne nenáročný a odolný, pri vhodných podmienkach môže vyrásť až do výšky 10 m. Niektoré mrazuvzdorné druhy dokážeme pestovať už aj u nás. 

Ako správne strihať a tvarovať mladé ovocné stromy?

Jarné vysádzanie ovocných stromov je za rohom a my mámé pre Vás pár tipov ako dosiahnúť, aby sa vysadené stromy nielen ujali, ale aj správne rástli. Okrem kvality materiálu je kľúčová aj samotná výsadba a rez, avšak netreba zabúdať ani na ostré a čisté náradie.

Medonosné stromy a rastliny - krásne a zároveň užitočné

Včely ako opeľovače zohrávajú v ekosystéme Zeme nezastúpiteľnú úlohu. Skúste preto týmto nedoceneným pomocníkom vytvoriť vo svojej záhrade lákavé prostredie výsadbou medonosných rastlín a vytvoríte tak miesto, do ktorého sa vráti život.

Pestovanie a starostlivosť o krásne hortenzie

Ak hľadáte rastlinu, ktorá by oživila Vašu záhradu, kvety hortenzie sú skutočne tou správnou voľbou.

Plody moruše bielej: Účinky na naše zdravie

Moruša biela je rastlina, ktorá sa už dlho využíva v prírodnej medicíne na liečbu rôznych ochorení. Okrem pôsobivého obsahu živín niektoré štúdie zistili aj pozoruhodné účinky na zdravie človeka.

Sprievodca starostlivosťou o eukalyptus: Ako pestovať rastliny eukalyptu?

Od aromaterapie až po kvetinové aranžmány existuje mnoho spôsobov, ako využiť eukalyptus. Rod Eukalyptus zahŕňa viac ako 700 druhov rastlín patriacich do čeľade Myrtaceae. 

Napísali o nás