Kategórie
Špeciálna ponuka
Zľava 15%
18 W - PROFI LED GROW žiarovka pre všetky rastliny, E27, SUNLIGHT

Medonosné rastliny - krásne a zároveň užitočné

Význam včiel v prírode je nenahraditeľný. Vytvorte týmto neoceniteľným pomocníkom v záhradách lákavé prostredie výsadbou medonosných rastlín. Vytvoríte tak zo svojej záhrady miesto, do ktorého sa vráti život.

Pestovanie a starostlivosť o krásne hortenzie

Ak hľadáte rastlinu, ktorá vašu záhradu oživí, kvety hortenzie sú skutočne tá správna voľba. Veľké gule kvetov pokrývajú tento ker v lete a na jar.

Plody moruše bielej: Účinky na naše zdravie

Moruša biela je rastlina, ktorá sa už dlho používa v prírodnej medicíne na liečbu rôznych ochorení. Okrem pôsobivého obsahu živín niektoré štúdie zistili, že biela moruše môže byť spojená s niekoľkými zdravotnými výhodami.

Sprievodca starostlivosťou o eukalyptus: Ako pestovať rastliny eukalyptu?

Od aromaterapie až po kvetinové aranžmány existuje mnoho spôsobov, ako využiť eukalyptus. Eukalyptus je rod viac ako 700 druhov rastlín patriacich do čeľade Myrtaceae. 

Ako sa postarať o živý vianočný stromček?

Najkrajším obdobím z celého roka sú Vianoce. Domovom sa šíri vôňa práve dopečeného vianočného pečiva, ľudia si púšťajú vianočné koledy, šíri sa dobrá nálada a všade rozvoniava krásna vôňa živého vianočného stromčeka.  

Ako pestovať nenáročný vavrínovec lekársky (prunus laurocerasus)?

Vavrínovec lekársky, taktiež nazývaný ako Prunus laurocerasus je atraktívna vždyzelená rastlina, ktorá na jar kvitne elegantnými bielymi kvetmi. Je súčasťou rodu Prunus, ktorý zahŕňa aj slivky, broskyne a mandľové stromy.

Živý plot z Cyprusovca leylandského - ako na to?

Cyprusovec ´leylandský´ - Cupressocyparis leylandii  je stálozelený, rýchlorastúci ihličnan, ktorý vznikol náhodným skrížením veľkoplodého cyprusovca (Cupressus macrocarpa) a cyprusovca Nutcaya (Chamaecyparis nootkatensis).

Stĺpovité a mini jablone - starostlivosť a obľúbené odrody

Veľa ľudí túži po vlastnom, chutnom a zdravom ovocí, ale nemajú veľkú záhradku. Stĺpovité či nízkokmenné ovocné stromčeky sú vhodné aj do maličkých záhrad, no skvele sa hodia aj na terasy a balkóny.

Mini kiwi (Aktinídia) – pestovanie a rozdiel medzi samčími a samičími rastlinami

Ako je nám už známe, kiwi je opadavá drevitá, popínavá liana pochádzajúca z východnej Ázie, Číny, Tchaj-wanu, Kóreje a Japonska. No napriek tomu poznáme pár odrôd, ktoré už bez problémov dokážeme pestovať aj v našich podmienkach.