Kategórie
Špeciálna ponuka
Zľava 15%
Azalka japonská (Azalea japonica) ´HINO CRIMSON ROUGE´ - výška 20-30 cm, kont. C1,5L

Články

Diksónia antarktická - rastlina so zaujímavým vzhľadom a históriou, ktorá je obľúbeným kúskom skutočných zberateľov

Diksónia antarktická je čoraz viac obľúbená stromová papraď pochádzajúca z Tasmánie. Paprade sú jedny z najstarších rastlín na svete. Tento druh je populárny pre svoj exotický vzhľad a schopnosť rásť v rôznych klimatických podmienkach.

TOP 10 byliniek na prípravu domácich čajov

Jeseň prichádza s chladnejšími dňami a dlhšími nocami, čo nám dáva dokonalú príležitosť na to, aby sme viac konzumovali teplé nápoje ako sú čaje. A čo môže byť lepšie, než pripraviť si šálku čaju z bylín, ktoré ste si sami nazbierali, alebo vypestovali vo svojej záhrade?

Založte si vresovisko vo svojej záhrade: Užitočné tipy pre každého záhradkára

Jeseň je ideálnym obdobím na založenie vresoviska, aby ste sa mohli tešiť z nádherného kvetinového záhonu počas jesene a aj na jar. V našom článku nájdete praktické rady, ktoré vám pomôžu krok za krokom založiť vresovisko snov vo svojej záhrade.

Marhule: Ako pestovať zdravý strom a šťavnaté plody priamo z vašej záhrady?

Marhule sú ovocie, ktoré sa čoraz viac vyhľadáva práve u nás na Kysuciach. Pri pestovaní je potrebné dodržiavať starostlivosť, ktorá je dôležitá pre zabezpečenie zdravého rastu a bohatého ovocného plodenia.

Maliny: Tip ako ich správne pestovať, strihať a rozmnožovať + recept na výborný malinový Cheesecake.

Maliny (Rubus idaeus) sú obľúbeným ovocím pre ich sladkú chuť, vysoký obsah vitamínov, minerálov, a v neposlednom rade aj pre svoju pestrosť vo varení a pečení. Tu je viac informácií o malinách:

Olivovník európsky v tvare bonsaju – spoznajte tento vysoko hodnotný a najmä dekoračný prvok, ktorý môže zdobiť aj Vašu záhradu

Pestovanie olivovníka v tvare bonsaju si vyžaduje trpezlivosť, zručnosť a lásku k tomuto umeniu. Sú to unikátne a krásne rastliny, ktoré zdobia nielen exteriéry, ale aj interiéry po celom svete.

Pestovanie v nádobách - trpasličie odrody ihličnanov

V nádobách sa dá pestovať široká škála ovocia, zeleniny a rôznych okrasných kríkov. Ak však chcete mať na svojom balkóne či terase niečo, čo oživí a prinesie trocha zelene aj počas zimných mesiacov, môžete sa poobzerať aj medzi ihličnatými drevinami. Existuje veľa druhov, ktoré v dospelosti nezaberú veľa miesta.

Oleander obyčajný (Nerium Oleander): Obľúbenec stredomorských záhrad

Oleander obyčajný, nazývaný aj ako Nerium Oleander, je jednou z najkrajších a najoblúbenejších rastlín, ktoré zdobia mnohé stredomorské záhrady. Táto atraktívna rastlina je známa svojimi nádhernými kvetmi a odolnosťou voči suchu. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o tejto úžasnej rastline.

10 zaujímavostí o Ginkgo Biloba (Ginko dvojlaločné), ktoré ste možno ne(vedeli)

Príroda je plná zázrakov, ktoré často prekračujú hranice obyčajnej estetiky a vstupujú do sféry medicíny, histórie a dokonca aj mýtológie. Jedným z týchto zázrakov je nepochybne Ginkgo biloba (Ginko dvojlaločné), strom s fascinujúcou históriou a množstvom vlastností, ktoré môžu pomôcť nielen našej záhrade, ale aj nám samotným.

Napísali o nás