Vres obyčajný 'Trio-Girls', - fialová,biela,ružová - výška 20-30 cm, kont. C1.5L

Výrobca: GARDEN CENTRUM - Zahradnici.sk
Kód produktu: 1830
Interné skladové číslo: 001424
Dostupnosť:
Vypredané

Prepravnou spoločnosťou: do 3 - 5 pracovných dní
Osobný odber: Ihneď
4,50 € / 113,85 Kč
Bez DPH: 3,75 € / 94,88 Kč
Skladom
Vypredané
Doručíme do
Nedostupné
Osobný odber
Nedostupné

Množstvo

Doručenie do 3 až 5 pracovných dní
Śiroký sortiment rastlín skladom
Odborné poradenstvo
Vlastná produkcia rastlín
Garantujeme doručenie nepoškodenej rastliny
Vernostný program

Calluna vulgaris - Vres obyčajný ´TRIO GIRLS´

Charakteristika vresu obyčajného ´TRIO GIRLS´:     

Calluna vulgaris, u nás nazývaný ako vres obyčajný je rastlina nenáročná na starostlivosť a mimoriadne obľúbená u záhradkárov a užitočného hmyzu. Je to nízko rastúca rastlina, ktorá sa dobre hodí aj ako pôdopokryvná. Najlepší čas na výsadbu Calluna vulgaris je koncom leta alebo jesene. Ideálne je vybrať si slnečnú až mierne polo-tienistú časť vašej záhrady. Vres obľubuje piesočnatú, no humóznu pôdu, pretože pre rastlinu je dôležitý dobrý odvod vody; zle znáša premokrenie a hustú pôdu. Okrem toho musí byť pôda kyslá. Ak máte skôr hlinitú pôdu, môžete ju upraviť, aby ste vytvorili ideálne podmienky na pestovanie vresov.

Vres je rastlina, ktorá keď je vysadená na vzdialenosť okolo 20 cm a to najmä pri skupinovej výsadbe, tak budú rastliny vresu dobre rásť a vytvoria krásny koberec kvetov. Veľmi neodporúčame sadiť vres jednotlivo, pretože už nemôže pôsobiť ako pôdna pokrývka a stráca tento krásny efekt. Pri individuálnom vysádzaní sú tiež oveľa citlivejšie na mráz.

Vres možno pestovať aj na terasách a balkónoch. Ideálne je na to slnečné miesto. Zmiešajte dve tretiny kyslej pôdy s asi tretinou drveného keramzitu alebo perlitu, aby bola dostatočná drenáž. Ak je pôda v kvetináči úplne suchá, môže pomôcť rýchly vodný kúpeľ vresu. Pri výsadbe vresov do kvetináčov je dôležité vopred zvážiť, koľko rastlín chcete mať. Aj tu je nevyhnutné dodržať vzdialenosť výsadby, aby ste sa mohli aj naďalej tešiť zo svojich vresov rok čo rok. V závislosti od počtu rastlín zvoľte dostatočne veľký kvetináč, aby mal vres dostatok miesta pre korene. Pôda by mala byť vždy mierne vlhká.

Tip: Pred výsadbou je dôležité uvoľniť rukami koreňový bal rastliny vresu, aby korene prerástli do novej pôdy. Udržujte pôdu mierne suchú až vlhkú.

Odporúčanie:

Na spestrenie Vašej záhradky sa inšpirujtepodobnými tvarovanými drevinami. 

Pre lepší rast odporúčame zakúpiť:

Ihličnany - sypké organicko-minerálne hnojivo z rohoviny

alebo

Kvapalné organominerálne hnojivo s aminokyselinami a humínovými kyselinami 

Veľkosť a vzhľad rastliny sa môže líšiť v závislosti od mesiaca (jarný alebo jesenný strih) a od ročného obdobia!